Antelope Audio Edge Duo

Edge Duo je velký dvoumembránový kondenzátorový modelingový mikrofon s přepínatelnou směrovou charakteristikou, který poskytuje čisté a přirozené nahrávky s jakýmkoli rozhraním nebo předzesilovačem. Mikrofon je navržen s ohledem na umělce/inženýra, který potřebuje jedno řešení pro mnoho situací a aplikací. Kromě vysoce výkonného hardwaru vyvinula společnost Antelope Audio vlastní modeling engine, který k vlastnímu čistému zvuku mikrofonu přidává pokročilý tónový modeling. 18 různých emulací mikrofonů z něj dělá vysoce adaptivní a efektivní nástroj pro nahrávání – vhodný pro domácí i profesionální studiové nahrávky zpěvu, akustických nástrojů, kytarových a baskytarových boxů i bicích.

Nahráno pomocí Edge Duo:

Mikrofon, který za to stojí

Edge Duo byl vyvinut jako mikrofon, který funguje skvěle i bez jakýchkoli emulací. Je vybaven dvěma membránami s nízkým self-noise, vysokým SPL, 6 mikrometrovou pozlacenou membránou. V kombinaci s low-resonance tělem a s low-reflection košem hlavy, je vysoce výkonný mikrofon schopný poskytovat ultra rychlé přechodové jevy, plochou frekvenční odezvu a výjimečný dynamický rozsah pro čisté a přirozeně znějící nahrávky. Na rozdíl od pouze kardioidních mikrofonů vám Edge Duo umožňuje volit od všesměrových až po osmičkové charakteristiky.

Spousta emulací pro tone modeling

Kromě vlastního čistého zvuku obsahuje „mic locker“ Edge Duo 18 emulací nejoblíbenějších mikrofonů pro nahrávání. Stejně jako Edge Solo obsahuje dynamické a kondenzátorové klasiky, ale liší se přidáním některých páskových legend mezi mikrofony. Při vývoji emulací spolupracovala společnost Antelope Audio s několika uznávanými evropskými zařízeními, prováděla přísná měření a testovala několik skvěle zachovalých historických mikrofonů, stejně jako moderní špičkové klasiky. Aktualizovaná knihovna poskytuje nezbytnou zvukovou všestrannost, aby vyhovovala jakémukoli hlasu nebo nástroji jak doma tak i ve studiu.

Nová vize pro zážitek z nahrávání

Účelem Edge Duo a všech ostatních modeling mikrofonů v portfoliu Antelope Audio je nejen vybavit vás řadou zvukově všestranných emulací, ale také rozšířit váš rozsah nahrávacích schopností o funkce, které nejsou dostupné u běžných mikrofonů. Modeling engine vylepšuje vaší work-flow tím, že vám umožňuje přepínat mezi emulacemi mikrofonu jediným kliknutím během nahrávání nebo postprodukce. Konstrukce s dvojitou membránou to dále doplňuje tím, že také umožňuje změny polarity v jakékoli fázi vaší produkce. Při spárování s rozhraním Antelope Audio můžete těžit z nepostřehnutelné latence při výběru nejlepší emulace mikrofonu pro danou úlohu během monitoringu. Pokud chcete, nahrávejte bez jakéhokoli modelování a později upravte zvuk pomocí nativních emulačních pluginů* – kompatibilních s jakýmkoli DAW nebo rozhraním.

Duo napájí dva XLR vstupy ve vašem rozhraní přes speciální Y-kabel pro skutečně jedinečný vícerozměrný zvuk.

*iLok 2 nebo 3 vyžaduje použití emulací jako nativních zásuvných modulů ve vašem DAW

Technická specifikace
Typ mikrofonu: Stereo kondenzátorový mikrofon
Membrána: Velký kondenzátor – oboustranné 6u pozlacené membrány
Průměr membrány: 34 mm
Polární vzor: Více vzorů (cardioid, figure-8, omnidirectional)
Frekvenční odezva: 20HZ ~ 20kHZ
Citlivost: –35dB ; 18mV/Pa (-1 až +3dB)
THD+N: –116dB
Vlastní hlučnost: 19dB(A)
SNR: 75dB(A)
Výstupní impedance: 50 Ohmů @ 1 kHz
Požadavky na napájení: 48V DC fantomové napájení
Výstupní konektor: 5 pinový samec XLR
Barva: Černá matná
Hmotnost (tělo mikrofonu): 1,23 lb (560 gramů)
Rozměry (tělo mikrofonu): 8,6" x 2,1" (219 mm x 53 mm)