SnakeSys R4

SnakeSys R4 je víceúčelový síťový distribuční uzel, obsahující výstupní porty DMX, vstupní porty DMX a několik síťových portů v 1U vysoké 19“ rackové skříni.

SnakeSys R4 je navržený pro použití na jevišti jako převodník Ethernet / DMX, na stanovišti FOH pro převod DMX na Ethernet anebo libovolném jiném místě, kde je požadována konverze mezi DMX a Ethernetem nebo Ethernet data switch.

Propojí-li se jeden SnakeSys R4 na stanovišti FOH jediným síťovým kabelem CAT5 s druhým SnakeSys R4 na pódiu, vznikne jednoduchý systém poskytující čtyři DMX linky a tři nezávislé síťové linky – vše po jednom jediném kabelu.

SnakeSys R4 v rackové skříni 1U obsahuje:

  • Vstup Powercon
  • Záložní bateriový zdroj UPS
  • Tři síťové porty Ethercon na předním panelu (všechny podporují napájení přes Ethernet – PoE)
  • Dva síťové porty Ethercon na zadním panelu
  • Čtyři 5-pinové DMX výstupy na předním panelu
  • Čtyři 5-pinové DMX výstupy na zadním panelu
  • Full break detect na všech DMX vstupech
  • Dva vstupy s kontaktem pro dálkové ovládání

Vlastnosti

Podpora Art-Net a ACN Streaming
Management po síti
Režim ChamNet s vestavěným úložištěm konfiguračních dat
Podpora RDM (závisí na vývoji firmware)
Síťové porty switchovatelné jako VLAN
Funkce DMX bypass
Nezávisle izolované výstupy
Vícenásobný SnakeSys R4 redundantní mód

Ovládání

LED indikátory spojení a aktivity pro každý síťový port na předním panelu
LED In a Out na předním panelu pro každý DMX port
Fyzický spínač Enable / Disable s indikátorem LED pro každou síť
Fyzický spínač Enable / Disable pro DMX sekci
Relé pro automatické propojení vstupu a výstupu v případě výpadku napájení

Na předním panelu jsou 4 spínače pro aktivaci / deaktivaci každého ze tří předních síťových portů a podsekce DMX. Každý ze spínačů má vlastní LED indikátor stavu Enable / Disable.

Spínače Enable / Disable pro síťové porty umožňují osvětlovacím pultům nebo jiným zařízením fyzické připojení nebo odpojení ze sítě. Běžně se odpojení z datové sítě provádělo vypojením datového kabelu, tento způsob je však náchylný k chybám a může vést ke ztrátě nebo poškození datového kabelu. Jestliže je síťový port deaktivován spínačem Disable, je vysílání a příjem dat ukončen na softwarové úrovni – fyzické připojení zůstává zachováno, což je také indikováno LED indikátorem Link. Je tak eliminováno zpoždění při opětovné aktivaci portu.

Spínač DMX aktivuje vstupy DMX.

SnakeSys R4 ukládá aktuální stav všech spínačů a vnitřní konfiguraci; po vypnutí nebo restartu se nastaví do stejného stavu, v jakém byl před vypnutím.

Pokud SnakeSys R4 pracuje jako převodník Ethernet na DMX ve výstupním režimu, spínače ovládající DMX porty provedou „zamrznutí“ DMX výstupů.

DMX Bypass / Power fail relé

DMX výstupy jsou k DMX vstupům připojeny přes relé. Pokud dojde k výpadku napájení, vstupy se automaticky propojí s výstupy (bypass zařízení). To umožňuje použít několik zařízení najednou, která tak poskytnou úroveň redundance normálně dosažitelnou pouze při použití DMX switcherů.

Bypass je možné provést také pomocí spínače Bapass na předním panelu SnakeSys R4 nebo z MagicQ, pokud je v režimu ChamNet.

VLAN

Režim VLAN se volí spínačem na předním panelu nebo z MagicQ v režimu ChamNet. Pro provoz VLAN je potřeba mít na každém konci SnakeSys R4 se zapnutým spínačem VLAN.

V režimu VLAN pracuje každý síťový port na předním panelu nezávisle na druhém, přičemž poskytuje virtuální síť mezi dvěma převodníky SnakeSys R4. Data z portu 1 na jednom konci budou přenášena pouze na port 1 na druhém konci, z portu 2 na jednom konci na port 2 na druhém konci, z portu 3 na jednom konci na port 3 na druhém konci.

Celková šířka pásma kabelu CAT5 mezi převodníky SnakeSys R4 je rozdělena mezi všechny tři porty, přičemž jeden port není schopen zabrat celou síť. V režimu VLAN je DMX sekce na každém převodníku zapojena dohromady – jeden převodník je nastaven jako vstupní, druhý jako výstupní, virtuálně tak zprostředkovávají čtyři DMX linky mezi dvěma převodníky.

Specifikace

Počet síťových portů: 5 (3 s podporou PoE na předním panelu, 2 bez podpory PoE na zadním panelu)
Počet výstupních DMX portů: 4
Počet vstupních DMX portů: 4
Vstup napájení: 90 – 250 VAC