Jak si ulehčit život v touringu?

Pokud pracujete v touringu, neumíme si představit, že byste na otázku „Chcete si to trochu zjednodušit?“ odpověděli záporně.

A protože L-Acoustics patří na festivalech mezi jednu z nejvíce nasazovaných značek, snaží se jejich vývojáři ulehčit život všem zvukařům a systémovým technikům.

Ve snaze co nejjednoduššího používání produktů, montáže a přepravy, tak L-Acoustics představil nový LA-RAK II AVB. Ten přináší 12 kanálů zesilovačů v 9U rámu.

Součástí jsou tři Milan certifikované zesilovače LA 12X, dva LS10 AVB switche a panely distribuce a napájení signálu. Ty jsou interně zapojeny a poskytují tak spolehlivou redundantní plug-and-play audio síť.

„Naši technologii chceme pořád vyvíjet dál. Chceme zlepšovat náš systémový design, nasazení a ovládání, aby zvukoví inženýři měli ty nejlepší podmínky pro svojí práci a mohli tak vytvářet výjimečné zážitky pro diváky i umělce,“ říká Genio Kronauer, ředitel technického vývoje L-Acoustics a člen rady Anvu. „Náš nový AVB rack představuje cestu, jak ulehčit život lidem v touringu a mobilních instalacích.“

Dvojice LS10 AVB switchů zabírající jen 1U umožňuje bezproblémový redundantní provoz AVB sítě s certifikací Milan mezi procesorem P1 na FOH a jednotlivými zesilovači. Pokud dojde k selhání primární audio sítě, redundantní AVB síť se automaticky přepne a show pokračuje bez výpadku zvuku. V rámci jednoho AVB streamu lze po jednom kabelu přenést až 8 kanálů, což ušetří jak personální, tak provozní náklady.

Podobně jako jeho předchůdci je LA-RAK II AVB robustní, vnitřní rám skvěle absorbuje nárazy a jeho ochranné a manipulační prvky usnadňují přepravu.
Je kompatibilní s jakýmkoliv standardem napájení a funguje po celém světě. Usnadňuje tak logistiku v rámci L-Acoustics rental sítě. LA-RAK II AVB je mechanicky a elektronicky kompatibilní se standardy LA-RAK II a LA-RAK.

Skvělou zprávou pro majitele LA-RAK II a LA-RAK je, že bude k dispozici upgrade kit, takže i oni budou moci plně vyžívat nových funkcí LA-RAK II AVB.

“Počet zařízení kompatibilních s AVB a Milan stále roste. Milan zaručuje precizní a stabilní přenos zvuku. Nový LA-RAK II AVB umožňuje audio inženýrům nemyslet na nastavení sítě a plně se soustředit na to, co umí ze všeho nejlépe – vytvářet úžasná vystoupení!“ dodává Kronauer.