L-Acoustics KARA srdcem sound systému v ROXY

Po několika měsících pečlivého výběru a konzultací se pražský klub ROXY dočkal nového sound systému, skutečného srdce každého klubu. Základem nového P.A. systému je line-source array šesti reproboxů L-Acoustics KARA na každé straně. Nízkofrekvenční pásmo doplňuje osm instalačních subwooferů L-Acoustics SB18i vestavěných do speciálních kójí pod pódiem. Výkon do systému dodává dvojice LA8 a dvojice LA4X DSP řízených zesilovačů, rovněž značky L-Acoustics.

Jako delay pro prostory haly a balkónů je v klubu použita dvojice L-Acosutics ARCS WIDE a dvojice L-Acoustics ARCS FOCUS živených dalším LA4X.

Klub ROXY patří od svého otevření v roce 1992 mezi jedny z nejznáměnjších pražských klubů a za svou dobu existence v něm vystoupilo mnoho známých DJs a kapel. Unikátní prostory jsou vhodné k pořádání koncertů, módních přehlídek, ale i křtů CD a dalších akcí. To vyžaduje skutečně univerzální zvukový systém schopný uspokojit stále rostoucí nároky publika.

Předchozí ozvučení, postavené na L-Acoustics ARCS a subwooferech L-Acoustics SB218, sloužilo v klubu dlouhé roky. A když nastal čas na inovaci, v ROXY opět sáhli po osvědčené značce. Volba systému vyšla z řady provedených modelů, měření a simulací, které společně s místními techniky zpracovali naši přední specialisté Evžen Zomer a Radek Lesa. Výsledek tak byl již od prvního nasazení perfektní.

Související produkty

Modulární Line Source systém pro aplikace s dlouhým dosahem přes 35 m

  • Mezinárodně uznávaná Kara s Panflex technologií
  • Přidaná měnitelná směrovost a vylepšená polární stabilita
  • 4 integrované horizontální směrovosti

    70°/110° a 90°L/R)

Univerzální kompaktní subwoofer SB18 je navržen jako doplňková LF jednotka pro modulární WST line source a koaxiální systémy. Jeho použitím se spodní hranice frekvenčního pásma těchto systémů rozšíří na 32Hz.

ARCS WIDE je dvoupásmový pasívní WST Line Source Systém, osazený 12“ LF měničem a 3“ tlakovým driverem. Je navržen pro zajištění širokého zvukového pokrytí při použití menšího počtu reproboxů. Může být kombinován ve „WIFO“ hybridních clusterech, které umožňují práci v prostorově složitějších aplikacích.

ARCS FOCUS je dvoupásmový pasívní WTS Line Source Systém, osazený 12“ LF měničem a 3“ tlakovým driverem. Poskytuje úzké pokrytí, avšak vyšší SPL a long throw. ARCS FOCUS může být kombinován ve „WIFO“ hybridních clusterech, které umožňují práci v prostorově složitějších aplikacích.

LA4X je “zelený” zesilovač, který se opírá o univerzální spínaný napájecí zdroj (SMPS), vhodný pro napájení síťovým napětím v rozsahu 90V až 265V.

Špičkové zesilovače s vestavěným DSP, networkingem a vzdáleným monitoringem. Špičkové 24bit převodníky, 130dB dynamický rozsah, 32bit SHARC DSP. 4 kanálový zesilovač 4× 1800W/4. Systém ochrany reproduktorů L-DRIVE.