VARI*LITE VL550 Wash

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Data sheet288.67 KB
PDF icon Brožura1.62 MB

Základem VL550 Wash je konstrukčně upravený vítěz Emmy Award, svítidlo VL5 Wash. Mezi nejvýznamnější konstrukční změny patří zejména použití 50 kHz driverů, které ztišují provoz obou dvoufázových motorů během pohybu i v klidové poloze. Toto svítidlo se nyní dodává v provedení VL550, VL550D a VL550CD.

Patentovaný a inovativní radiální systém míchání barev DICHRO*TUNE™ využívá tři sady 16 paprskovitě rozmístěných dichroidních filtrů – purpurových, modrých a jantarových, a produkuje hladké, celospektrální míchání barev.

Toto svítidlo je také dostupné ve verzi s pastelovými odstíny standardních barev. Pastelové barvy nabízí „měkčí“ barevnou paletu typu Broadway, která se často používá v divadlech při živých vystoupeních.

Pro úpravu rozptylu světelného paprsku VL550 Wash využívá 16 paprskovitě rozmístěných difúzních filtrů. Pro další tvarování světelného paprsku může být VL550 Wash zakoupen se sadou šesti vyměnitelných předních čoček: Clear, Stipple, 8-row, 10-row, 12-row a Buxom.

Chlazení lampy VL550 Wash je řešeno jako přirozené konvekční, chlazení elektroniky zajišťují nízkorychlostní bezhlučné mikroventilátory. Dva z nich jsou umístěny uvnitř ramene světlometu a spouští se pouze v extrémních podmínkách, kdy teplota okolí překročí 41 °C, nebo v případě, že svítidlo je instalováno v horizontální poloze. Uživatelské přenastavení je možné provést přes menu displeje svítidla.

VL550 Wash je nezávislé svítidlo, které nevyžaduje žádné další vybavení, s výjimkou externího dimmeru. Po jednoduchém připojení napájení a linky DMX512 může být svítidlo VL550 ovládáno jakýmkoliv pultem nebo konzolí DMX.

Svítidlo VL550 Wash je standardně dodáváno s vestavěným podsvíceným invertovatelným LCD displejem. Tento vylepšený displej je snadno čitelný i bez podsvícení. Má také volitelnou dálkovou funkci, která umožňuje zadat adresu a nastavit další parametry svítidla pomocí bateriemi napájeného ručního ovladače bez nutnosti napájení celého svítidla.