VARI*LITE VL550D Wash

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Data sheet313.87 KB
PDF icon Brožura1.62 MB

Základem VL550D Wash je konstrukčně upravený vítěz Emmy Award, svítidlo VL5 Wash. Mezi nejvýznamnější konstrukční změny patří zejména použití 50 kHz driverů, které ztišují provoz obou dvoufázových motorů během pohybu i v klidové poloze. Toto svítidlo se nyní dodává v provedení VL550, VL550D a VL550CD.

Kromě vestavěného dimmeru obsahuje VL550D Wash patentovaný a inovativní radiální systém míchání barev DICHRO*TUNE™, který využívá tři sady 16 paprskovitě rozmístěných dichroidních filtrů – purpurových, modrých a jantarových. Výsledkem je hladké, celospektrální míchání barev.

Toto svítidlo je také dostupné ve verzi s pastelovými odstíny standardních barev. Pastelové barvy nabízí „měkčí“ barevnou paletu typu Broadway, která se často používá v divadlech při živých vystoupeních.

Pro úpravu rozptylu světelného paprsku VL550D Wash využívá 16 paprskovitě rozmístěných difúzních filtrů. Pro další tvarování světelného paprsku může být VL550D Wash zakoupen se sadou šesti vyměnitelných předních čoček: Clear, Stipple, 8-row, 10-row, 12-row a Buxom.

Chlazení lampy VL550D Wash je řešeno jako přirozené konvekční, chlazení elektroniky zajišťují nízkorychlostní bezhlučné mikroventilátory. Dva z nich jsou umístěny uvnitř ramene světlometu a spouští se pouze v extrémních podmínkách, kdy teplota okolí překročí 41 °C, nebo v případě, že svítidlo je instalováno v horizontální poloze. Uživatelské přenastavení je možné provést přes menu displeje svítidla.

VL550D Wash je nezávislé svítidlo, které nevyžaduje žádné další vybavení. Po jednoduchém připojení napájení a linky DMX512 může být svítidlo VL550D Wash ovládáno jakýmkoliv pultem nebo konzolí DMX.

Svítidlo VL550D Wash je standardně dodáváno s vestavěným podsvíceným invertovatelným LCD displejem. Tento vylepšený displej je snadno čitelný i bez podsvícení. Má také volitelnou dálkovou funkci, která umožňuje zadat adresu a nastavit další parametry svítidla pomocí bateriemi napájeného ručního ovladače bez nutnosti napájení celého svítidla.