DiGiCo SD5cs

Přímý potomek legendárního pultu DiGiCo CS-D5 Live. Jako všechny pulty série SD těží i SD5cs z obrovského potenciálu technologie Stealth Core 2, Super FPGA technologie a je levnější variantou pultu SD5 se 132 zpracovávanými kanály.

Hlavní vlastnosti

 • 132 vstupních kanálů
 • 56 Aux / Sub-Group sběrnic
 • LR/LCR/5.1 Master sběrnice
 • 24×24 matrix
 • 2 Solo sběrnice
 • 218 dynamických ekvalizérů
 • 218 DiGiTuBes
 • 218 Vícepásmových kompresorů
 • 24 Digitálních efektových jednotek
 • 24 grafických ekvalizérů
 • Volitelná integrace Waves
 • 48/96/192 kHz vzorkování
 • Volitelná optika
SD5cs Před upgradem Stealth Core 2
Vstupní kanály 124 až 132
Výstupní sběrnice 56 56 + master
Surround
Matrix 24×24 24×24
DiGiTubes 24 všechny
MB kompresory 24 všechny
Dyn EQ 24 všechny
Efekty 24 24
Control groups 24 24

Stejně jako SD10 mají SD5 37 motorizovaných faderů rozložených do do třech bank po 12 faderech a s jedním master faderem. Každá banka má svůj 15" dotykový LCD displej, což umožňuje práci více lidí na jedné konzoli. Podobně jako SD7 je nad bočními sekcemi dvojice interaktivních meter bridgů (IDM).

Centrální master obrazovka umožňuje zobrazit kompaktnější meterbridge a poskytuje kompletní přehled o dění na pódiu a ovládání čehokoliv je na dosah ruky.

A aby toho nebylo málo, obsluha si může pomocí master obrazovky nebo dedikovaných tlačítek na konzoli uložit a následně vyvolat předvolby channel stripů a snapshotů. 10 stránkovatelných RGB podsvícených tlačítek pak umožňuje vyvolávat až 40 přiřaditelných Smart Key maker. Ano, je to tak jednoduché.

Pod kapotou

SD5cs umožňuje zpracovat až 132 kanálů při 48/96kHz vzorkování.

Standardní zpracování každého z kanálů, ať už vstupních nebo výstupních, zahrnuje delay, single nebo multi kanálové presety, duální insert pointy, Hi- i Lo-pass filtry s útlumem 24dB/oktávu, 4 pásmový parametrický ekvalizér (osmi pásmový na výstupu), DiGiCo DYN1 (kompresor, de-esser nebo vícepásmový kompresor) a DYN2 (gate, kompresor nebo ducker).

Konzole dále využívá 218 dynamických EQ procesorů, kdy každý může být přiřazen na libovolný kanál. Tyto výkonné procesory nabízejí dynamické zpracování pro každé ze 4 parametrických pásem. Navíc je k dispozici stejný počet vícepásmových kompresorů a přiřaditelných DiGiTuBes. Jakkoliv svou konzoli nastavíte, nikdy nepřijdete o žádný ze zdrojů, protože všechny kanály poskytují stejně kvalitní signálovou cestu i vlastnosti.

Master sekce obsahuje 24 gangovatelných 32 pásmových grafických ekvalizérů, 24 stereo efektových jednotek (každá může obsahovat jeden z palety 33 efektů), a 24 VCA control group. Použitím snapshotů lze přepínat mezi kompletními konfiguracemi ať už při nastavování systému, nebo dokonce během show.

Konzole obsahuje také 56 nastavitelných sběrnic, kdy každá může být použita jako mono/stereo skupina nebo aux sběrnice. Navíc je k dispozici také 24×24 výstupní matrix, duální solo sběrnice a stereo/LCR master sběrnice. To znamená, že uživatel má k dispozici ekvivalent 87 DSP sběrnic.

Narozdíl od většiny digitálních mixážních konzolí jiných výrobců, použitím matrix nepřicházíte o Aux nebo Group sběrnice, protože jsou včetně master sběrnice oddělené.

Vstupy/Výstupy

Zadní panel SD5 obsahuje velké množství vstupů i výstupů: 8 mikrofonních vstupů, 8 linkových vstupů, osm mono AES I/O, tři redundantní MADI porty a volitelný Optocore loop.

To vše umožňuje ovládat úžasných 1264 I/O pomocí jedné optické smyčky pouhým jedním pultem.

K oběma enginům je možno přidat volitelný SoundGrid modul, propojitelný se dvěma externími, plně redundantními PC servery SoundGrid nebo DiGiGrid. To dává k dispozici přístup k 16 plně integrovaným Waves stereo Multi rackům s nízkou latencí, každý s 8 pluginy na rack. To znamená dalších 128 I/O a jak je u DiGiCo zvykem, opět se jedná o přídavné I/O.

Veškeré Waves pluginy jsou integrovány přímo do ovládacího prostředí konzole, včetně možnosti dotykového ovládání a ukládání jejich nastavení do snapshotů a session souborů.

Základní vlastnosti: