Top produkt

Smaart v8

SMAART (zkratka pro Sound Measurement Acoustical Analysis Real Time tool) je jedním z nejpoužívanějších měřících nástrojů pro realizaci a analýzu akustických měření a měření zvukového vybavení na světě. Jeho úkolem je pomoci „live“ zvukařům optimálně linearizovat ozvučovací systémy během samotné produkce, což u většiny starších systémů analýzy není možné vzhledem k potřebě zavést do zvukového systému speciální, na poslech nepříjemné testovací signály. SMAART také asistuje zvukovým inženýrům při analýze výstupů z reproduktorů, zesilovačů a dalších audio zařízení a pomáhá jim s analýzou prostorové akustiky.

Smaart v8 je nejvýkonnější, nejvíce flexibilní a přizpůsobitelná verze v historii. Ať už potřebujete měřit na stadionech, v divadlech, klubech, koncertních síních nebo třeba pevnou instalaci v obchodě či restauraci. S poslední verzí se Smaart v8 vymanil z jedno oknového GUI, což umožňuje obsluze přizpůsobit různým podmínkám použití a specifických aplikací na větších displejích, ale i těch menších dotykových. Komunikační API umožňuje pracovat i na více zařízeních najednou.

Minimální požadavky na systém

Windows
Operační systém: Windows 7 nebo novější (32 & 64 bit)
CPU: 2 GHz Dual-Core Intel i5 nebo rychlejší
RAM: 2 GB nebo více
Grafika: Intel HD 4000 nebo lepší, nebo 256 MB dedikované video RAM
Displej: Min. 1024×600
Zvuk: Audio Hardware s OS kompatibilními ASIO, Wav/WDM drivery.

MAC
Operační systém: Mac OSX 10.7 (32 + 64 bit) nebo novější
CPU: 2 GHz Dual-Core Intel i5 nebo rychlejší
RAM: 2 GB nebo více
Grafika: Intel HD 4000 nebo lepší, nebo 256 MB dedikované video RAM
Zvuk: Audio Hardware s kompatibilními Core Audio drivery.

Snazší a intuitivnější konfigurace měření

Proces konfigurace měření byl vylepšen a přináší intuitivnější systém práce. Smaart v8 přináší zjednodušení procesů pomocí automatizace některých často prováděných úkonů. Touha uživatelů po rozhraní využívající záložky (taby) byla také vyslyšena a umožňuje tak přepínat mezi různými pracovními plochami, což nadále rozšiřuje myšlenku měřicích skupin.

Možnost zobrazení více oken

Každé z oken Smaart v8 obsahuje svůj vlastní set pracovních ploch vybavených záložkami, což dává možnosti, jako by běželo několik instancí Smaart najednou. 

Možnost skrývání / zobrazování ovládacích prvků

Snadno si můžete na jedné obrazovce zobrazit více různých parametrů a měření, nebo se zaměřit pouze na jedno, to nejdůležitější. Tento koncept je aplikován na všechny prvky rozhraní.

Ovládací panel

Se zvyšující se oblibou dotykových zařízení se stává používání klávesových zkratek složitější. Na pomoc přichází uživatelsky konfigurovatelný ovládací panel s velkými tlačítky, umožňující volat jakýkoliv příkaz, dříve ovládaný klávesovou zkratkou.

Vylepšený Data Storage a APL

Proces ukládání statických dat byl kompletně přepsán, aby umožňoval přistupovat k velkým souborovým strukturám zaznamenaných měření, aniž by spotřebovával zbytečně mnoho RAM.

Nové okno Active Plot Legend vylepšuje zobrazování živých i statických záznamů.

Širokopásmové měření

Dlouho očekávaná možnost trvalého sledování úrovně vstupního signálu, stejně jako monitorování parametrů jako SPL LEQ pro více vstupů najednou využívá nově vytvořeného okna Broadband Meters.

Integrované ovládání I-O

Ovládání gain a phantom napájení podporovaných zařízení je nyní přímo integrováno do Smaart v8 rozhraní.

API Smaart-to-Smaart

Pomocí aplikačního rozhraní Smaart-to-Smaart je možné, aby jedna kopie Smaart v8 spolupracovala s druhou, což znamená, že jeden počítač může zpracovávat vstupní signály a provádět měřicí výpočty, zatímco druhý může fungovat jako klient a vzdáleně přistupovat k naměřeným hodnotám. Tato schopnost umožňuje nejen rozšíření prostředí napříč několika obrazovkami, ale několika počítači.

Vylepšení výkonu pod kapotou

S novou verzí Smaart přichází spousta vylepšení měřicích algoritmů pod povrchem, což znamená nejen vylepšení uživatelského prostředí, ale také výrazné navýšení výkonu na posledních operačních systémech, vylepšenou stabilitu, zabezpečení a vylepšenou podporu High definition displejů.