Yamaha TF-RACK

Ke stažení: 
PřílohaVelikost
PDF icon Brožura (EN)1.67 MB
PDF icon Rychlý průvodce (EN)4.06 MB

Kompaktní digitální mixážní konzole odvozená od série TF, určená pro instalaci do 19" racku. Nabízí stejně široké možnosti výkonu a operability v mnohem kompaktnějším formátu, kdy ovládání probíhá primárně bezdrátově pomocí tabletu. Skvěle se hodí na produkce menšího až středního rozsahu, podnikové události, pevné instalace a další. Intuitivní ovládací rozhraní, přirozené procesy, propracované efekty a spousta užitečných funkcí v kompaktím, přenosném rackovém provedení.

Vlastnosti

  • 16 mikrofonních/linkových vstupů s D-PRE™ předzesilovači
  • 16 linkových výstupů
  • 1 stereo vstup
  • Paměť pro ukládání a vyvolání scén
  • 1-knob kompresor a ekvalizér
  • QuickPro presety
  • Ovládání přes aplikace TF Editor, StageMix a MonitorMix

16 mic/line vstupů + 1 stereo, 16 výstupů. Intuitivní a elegantní all-in-one rackový digitalní mix

Paměť na scény s možností uložit nastavení mixu a jejich rychlé vyvolání

image-inline_1_3_nocrop Paměť na scény s dvěma bankami A a B, kdy každá umožňuje uchovat až 100 scén, což znamená až 200 scén kdykoliv po ruce. Konzole zároveň obsahuje několik předprogramovaných scén pro začátečníky s aktivovanými 1-knob funkcemi i pro pokročilé uživatele. Banky se skvěle hodí pro organizaci různých typů scén ať už podle typu hudby, nebo typu události.

1-knob COMP™ & 1-knob EQ™: Jeden ovladač pro ideální zvuk

image-inline_1_3_nocrop Zkušený zvukař dokáže s pomocí kompresoru velké věci, dá život kytaře, basům dodá sílu, doladit zvuk bubínku i vyčistit vokály. Funkce 1-knob COMP to vše zvládne rychle a snadno bez nutnosti nastavovat množství složitých parametrů. Stejný koncept byl aplikován pro funkci 1-knob EQ pro ovládání ekvalizéru.

QuickPro Presety™ Instantní přístup k profesionálním zvukovým nastavením

Yamaha spolupracuje s mnoha výrobci profesionálních mikrofonů, jako Audio-Technica, Sennheiser nebo Shure. S těmito praktickými presety se dokáže i méně zkušený zvukař přiblížit ideálnímu zvuku, zatímco ti zkušení ocení výrazné ušetření času. Pro vstupní kanály je připraveno více než 100 presetů od vokálů pro sady na bicí. Všechny presety jsou pečlivě vyladěné pomocí opravdových fyzických mikrofonů a nástrojů. Pro výstupní kanály jsou k dispozici profily pro různé systémy reprosoustav, in-ear monitorů včetně variací pro různá prostředí a velikosti místností. Všechny je možno použít v časově vypjatých situacích jako startovní pozici s možností ručního doladění. Takto vytvořená nastavení, případně nastavení vytvořená od základu je možno uložit jako vlastní preset. Samozřejmostí je integrace QuickPro presetů se systémy 1-knob COMP a EQ.

Přirozený zvuk jako základ s velkou volností v kreativitě

Věrná reprodukce zvuku vznikajícího na pódiu je základ, potom může přijít na řadu kreativita. Vstupní část každé konzole má výrazný dopad na její zvukový charakter. Konzole TF obsahují mikrofonní předzesilovače D-PRE™, které nejen, že přinášejí skvělou kvalitu zvuku, ale je možné vyvolávat jejich nastavení z uložených scén. Jejich obvody jsou navrženy tak, aby poskytovaly výjimečně čistý, přirozený zvuk. Pevný základ v kvalitním zvuku je doplněn o vysoce výkonné procesory a efekty. Vstupní a výstupní kanálové procesory jako ekvalizéry, gate a kompresory jsou doplněné osmi procesory se širokým spektrem kreativních schopností.

Komfortní aplikace pro práci s konzolí

Oddělená aplikace umožňující bezdrátové mixování, osobní mixování monitorových cest nebo offline nastavení konzole se stala celkem běžnou věcí. TF série jde o něco dále se třemi dedikovanými aplikacemi: TF Editor, TF StageMix a MonitorMix. Schopnosti těchto uživatelských rozhraní plynule rozšiřují ovládání konzole na libovolné zařízení.

TF Editor slouží pro offline editaci a ovládání v průběhu show. Jedná se o aplikaci pro počítače Windows a Mac a obsahuje kompletní interface pro offline nastavení i online ovládání konzole řady TF, včetně tvorby scén a presetů, možností vkládat názvy kanálů pomocí klávesnice a jiných užitečných funkcí. Na počítači s Windows 8 vybaveném multidotykovým displejem můžete používat stejná gesta, jako na samotné konzoli a pomocí wi-fi může pc pracovat jako plnohodnotné vzdálené pracoviště. Ke konzoli je možno připojit až tři zařízení TF Editor nebo StageMix.

StageMix je aplikace pro iPad, poskutyjící bezdrátové ovládání pro konzole série TF přímo z jakéhokoliv místa hlediště, na pódiu u monitorů nebo z jiného libovolného místa v dosahu Wi-Fi. Může být také použito jako rozšíření rozhraní samotné konzole. Rozhraní StageMix používá stejnou filozofii ovládání, jako samotná konzole.

Aplikace MonitorMix umožňuje ovládat pomocí až 10 iPhone, iPad nebo iPod touch zařízení najednou samostatné AUX monitorové cesty. Každý na pódiu tak má kontrolu nad svou AUX cestou bez nutnosti řešit komplexní nastavení nebo parametry. Je možno také vytvořit osobní skupinová nastavení pro ještě snadnější nastavení, jako třeba všechny úrovně na jednom faderu a podobně.

Díky možnosti připojení až 3 zařízení s TF Editorem a StageMixem a až 10 zařízení s aplikací MonitoMix je možné zvládnout i poměrně velkou kapelu bez zvýšení nároků na zvukaře.