Yamaha TF Série

Ke stažení: 

S konzolemi série TF přichází nová dimenze ozvučování živých vystoupení, představující moderní způsob dotykového ovládání TouchFlow Operation™, obnovitelné D-PRE™ předzesilovače, pokročilý procesing a mnoho dalších vymožeností.

Paměť na scény s možností uložit nastavení mixu a jejich rychlé vyvolání

image-inline_1_3_nocrop Paměť na scény s dvěma bankami A a B, kdy každá umožňuje uchovat až 100 scén, což znamená až 200 scén kdykoliv po ruce. Konzole zároveň obsahuje několik předprogramovaných scén pro začátečníky s aktivovanými 1-knob funkcemi i pro pokročilé uživatele. Banky se skvěle hodí pro organizaci různých typů scén ať už podle typu hudby, nebo typu události.

1-knob COMP™ & 1-knob EQ™: Jeden ovladač pro ideální zvuk

image-inline_1_3_nocrop Zkušený zvukař dokáže s pomocí kompresoru velké věci, dá život kytaře, basům dodá sílu, doladit zvuk bubínku i vyčistit vokály. Funkce 1-knob COMP to vše zvládne rychle a snadno bez nutnosti nastavovat množství složitých parametrů. Stejný koncept byl aplikován pro funkci 1-knob EQ pro ovládání ekvalizéru.

QuickPro Presety™ Instantní přístup k profesionálním zvukovým nastavením

Yamaha spolupracuje s mnoha výrobci profesionálních mikrofonů, jako Audio-Technica, Sennheiser nebo Shure. S těmito praktickými presety se dokáže i méně zkušený zvukař přiblížit ideálnímu zvuku, zatímco ti zkušení ocení výrazné ušetření času. Pro vstupní kanály je připraveno více než 100 presetů od vokálů pro sady na bicí. Všechny presety jsou pečlivě vyladěné pomocí opravdových fyzických mikrofonů a nástrojů. Pro výstupní kanály jsou k dispozici profily pro různé systémy reprosoustav, in-ear monitorů včetně variací pro různá prostředí a velikosti místností. Všechny je možno použít v časově vypjatých situacích jako startovní pozici s možností ručního doladění. Takto vytvořená nastavení, případně nastavení vytvořená od základu je možno uložit jako vlastní preset. Samozřejmostí je integrace QuickPro presetů se systémy 1-knob COMP a EQ.

Přirozený zvuk jako základ s velkou volností v kreativitě

Věrná reprodukce zvuku vznikajícího na pódiu je základ, potom může přijít na řadu kreativita. Vstupní část každé konzole má výrazný dopad na její zvukový charakter. Konzole TF obsahují mikrofonní předzesilovače D-PRE™, které nejen, že přinášejí skvělou kvalitu zvuku, ale je možné vyvolávat jejich nastavení z uložených scén. Jejich obvody jsou navrženy tak, aby poskytovaly výjimečně čistý, přirozený zvuk. Pevný základ v kvalitním zvuku je doplněn o vysoce výkonné procesory a efekty. Vstupní a výstupní kanálové procesory jako ekvalizéry, gate a kompresory jsou doplněné osmi procesory se širokým spektrem kreativních schopností.

Komfortní aplikace pro práci s konzolí

Oddělená aplikace umožňující bezdrátové mixování, osobní mixování monitorových cest nebo offline nastavení konzole se stala celkem běžnou věcí. TF série jde o něco dále se třemi dedikovanými aplikacemi: TF Editor, TF StageMix a MonitorMix. Schopnosti těchto uživatelských rozhraní plynule rozšiřují ovládání konzole na libovolné zařízení.

TF Editor slouží pro offline editaci a ovládání v průběhu show. Jedná se o aplikaci pro počítače Windows a Mac a obsahuje kompletní interface pro offline nastavení i online ovládání konzole řady TF, včetně tvorby scén a presetů, možností vkládat názvy kanálů pomocí klávesnice a jiných užitečných funkcí. Na počítači s Windows 8 vybaveném multidotykovým displejem můžete používat stejná gesta, jako na samotné konzoli a pomocí wi-fi může pc pracovat jako plnohodnotné vzdálené pracoviště. Ke konzoli je možno připojit až tři zařízení TF Editor nebo StageMix.

StageMix je aplikace pro iPad, poskutyjící bezdrátové ovládání pro konzole série TF přímo z jakéhokoliv místa hlediště, na pódiu u monitorů nebo z jiného libovolného místa v dosahu Wi-Fi. Může být také použito jako rozšíření rozhraní samotné konzole. Rozhraní StageMix používá stejnou filozofii ovládání, jako samotná konzole.

Aplikace MonitorMix umožňuje ovládat pomocí až 10 iPhone, iPad nebo iPod touch zařízení najednou samostatné AUX monitorové cesty. Každý na pódiu tak má kontrolu nad svou AUX cestou bez nutnosti řešit komplexní nastavení nebo parametry. Je možno také vytvořit osobní skupinová nastavení pro ještě snadnější nastavení, jako třeba všechny úrovně na jednom faderu a podobně.

Díky možnosti připojení až 3 zařízení s TF Editorem a StageMixem a až 10 zařízení s aplikací MonitoMix je možné zvládnout i poměrně velkou kapelu bez zvýšení nároků na zvukaře.

TF5

 • 32 kanálových faderů + 1 master fader
 • 40 mono kanálů + 2 stereo kanály
 • sběrnice 20 AUX (8 mono + 6 stereo) + Stereo + Sub
 • 32 analogových mic/line vstupů s komby XLR/TRS

TF3

 • 24 kanálových faderů + 1 master fader
 • 40 mono kanálů + 2 stereo kanály
 • sběrnice 20 AUX (8 mono + 6 stereo) + Stereo + Sub
 • 24 analogových mic/line vstupů s komby XLR/TRS

TF1

 • 16 kanálových faderů + 1 master fader
 • 32 mono kanálů + 2 stereo kanály
 • sběrnice 20 AUX (8 mono + 6 stereo) + Stereo + Sub
 • 16 analogových mic/line vstupů s komby XLR/TRS

Specifikace

  TF5 TF3 TF1
Konfigurace faderů 32 + 1 (Master) 24 + 1 (Master) 16 + 1 (Master)
Kapacita mixu Vstupní kanály 48 (40 mono + 2 stereo + 2 return) 40 (32 mono + 2 stereo + 2 return)
Hlavní sběrnice Stereo + Sub
AUX sběrnice 20 (8 mono + 6 stereo)
Grupy 8 DCA Grup
I/O Vstupy 32 mic/line (XLR/TRS kombo) + 2 stereo line (RCA) 24 mic/line (XLR/TRS kombo) + 2 stereo line (RCA) 16 mic/line (XLR/TRS kombo) + 2 stereo line (RCA)
Výstupy 16 (XLR)
Rozšiřující sloty 1
Vestavěný procesing 8 efektů + 10 GEQ
Vzorkovací frekvence 48 kHz
Zpoždění signálu Méně než 2.6 ms, Vstup – Výstup, Fs=48 kHz
Fader 100 mm motorizovaný, Rozlišení = 10-bit, +10 dB až –138 dB, –∞ dB všechny fadery
Frekvenční odezva +0.5, –1.5 dB 20 Hz–20 kHz, vztaženo k výstupu +4 dBu @1kHz, Vstup – Výstup
Celkové harmonické zkreslení Menší než 0.05% 20 Hz–20 kHz @+4 dBu do 600 Ohmů, Vstup – Výstup, Vstupní zisk=Min. (Měřeno s filtrem –18 dB/oct @ 80 kHz)
Úroveň hluku a šumu Ekvivalentní šum na vstupu –128 dBu typ., Vstupní zisk=Max. (Měřeno s váhovým filtrem A)
Zbytkový šum na výstupu –85 dBu, ST master vypnut (Měřeno s váhovým filtrem A)
Dynamický rozsah 110 dB typ., DA převodník, 107 dB typ.,Vstup – Výstup, Vstupní zisk=Min.
Přeslechy –100 dB (Měřeno s filtrem –30 dB/oct@22 kHz), sousední Vstupní/Výstupní kanály, Vstupní zisk=Min.
Rozměry Výška 225 mm
Šířka 866 mm 716 mm 510 mm
Hloubka 599 mm
Hmotnost 20 kg 17 kg 13,5 kg
Požadavky na napájení 100–240 V 50/60 Hz
Spotřeba energie 120 W 110 W 100 W
Teplota Rozsah provozních teplot 0–40 °C
Rozsah skladovacích teplot –20–60 °C
Příslušenství Provozní příručka, Napájecí kabel,
Volitelné příslušenství Rozšiřující karty, Pedálový spínač (FC5)