DiGiCo odhalilo DMI-AMM pro konzole S21/S31

DiGICo přináší novou DMI kartu s názvem AMM – Automatic Mic Mixing. Umožňuje na konzolích DiGiCo S21 a S31 automatické míchání až 48 kanálů. Je tak přímou reakcí na požadavky korporátního trhu, kde je běžné použití složitých konfigurací většího množství vokálních mikrofonů pro mluvené slovo.

Processing AMM je možné insertovat na libovolný vstupní kanál, ať už lokální, nebo ze vzdáleného racku. AMM je plně integrován do uživatelského rozhraní konzole a umožňuje plynulé pracovní postupy bez jakéhokoliv narušení zaběhlých způsobů ovládání.

Systém DMI-AMM automaticky ovládá více živých mikrofonů v nepředvídatelných dialogových situacích. Jakmile jedna osoba promluví, gain úroveň jejího mikrofonu se okamžitě zvedne, a zároveň se sníží gainy ostatních mikrofonů. Jakmile řečník přestane mluvit, všechny mikrofonní úrovně se automaticky srovnají na střední úroveň tak, aby jejich součet dával opět plnou mikrofonní úroveň. Výsledný efekt je podobný, jakoby všichni řečníci sdíleli jeden mikrofon.

Tohoto efektu AMM dosahuje použitím nejefektivnější a nejpřirozeněji znějící dostupné metody, principu „Shared Unity Gain“ – to znamená, že pokud najednou mluví více lidí, jejich gain je sdílený. Parametr „Weighting“ pak umožňuje nastavit relativní citlivost DMI-AMM pro jednotlivé kanály. Pokud jsou všechny ovladače tohoto parametru v rovnováze (stejně nastavené), každý z mikrofonů má stejnou váhu pro „převzetí“ systému. Ovládání prahu hluku pak umožňuje nastavit jeho spodní hranici pro všechny asociované mikrofony. To se hodí proti nechtěnému přebírání systému hlučnějšími mikrofony, nebo neproporčnímu sdílení gainu v tišších pasážích.

V rámci konzolí DiGiCo série S může být procesing DMI-AMM použitý na libovolném vstupním kanálu. v rámci jedné DMI AMM karty jsou implementované dva automixery označené AMM-A a AMM-B. Kanály mohou být přiřazené buď automixeru A, B případně do žádného z nich. To znamená, že jedna konzole zvládne najednou i dva nezávislé eventy, aniž by jeden ovlivnil druhý.

„Prostudovali jsme stávající trh a všimli jsme si, že ostatní implementace automixerů se hodně liší kvalitou,“ vysvětluje DSP a produktový specialista DiGiCo, Pete Johnston. „Zkoušeli jsme DMI-AMM jak při nejnižších úrovních, tak i při těch vysokých. Nedochází k žádným kumulovaným chybám během pauz mezi slovy ani při vysokých počtech kanálů. Ovládací obvody běží přímo na vzorkovací frekvenci, takže nedochází k jakémukoliv usekávání začátků slov. To znamená, že odezva AMM je s přesností na vzorek a má extrémně rychlý attack. Každý kanál má své vlastní, pečlivě vyladěné předzpracování, aby si poradilo jak s mužskými, tak ženskými hlasy.“

„Naši korporátní AV zákazníci takový produkt potřebovali,“ říká Tim Shaxson, mezinárordní obchodní manažer DiGiCo. " DMI-AMM se výjimečně snadno používá a hodí se nejen pro korporátní trh. Nemůžu se dočkat, až ho naši zákazníci vyzkouší v reálném světě."

Související produkty

ProSoundWeb Readers' Choice 2016

Cenově dostupný, uživatelsky přívětivý digitální mixážní pult kompaktních rozměrů, bez jakýchkoliv kompromisů ve zvuku, výkonu, zpracování nebo ergonomii. Plně využívá možností Stealth Digital Processing™.

Když byla odhalena S21, všichni hned zbystřili. Ještě nikdy dříve se neobjevila konzole s takovou zvukovou kvalitou, výkonem, flexibilitou a zároveň tak kompaktní, že se vejde na zadní sedadla vašeho auta! Prorazila svými dvěma vícedotykovými displeji, 21 fadery a bohatými I/O schopnostmi.

Rozšiřující karty do slotů DMI umožňují přímé napojení zařízení DiGiCo na příslušné audio rozhraní. Kapacita DMI slotu je až 64 kanálů in a 64 kanálů out při vzorkovací frekvenci 96 kHz.