Posílený světelný rig Lucerna Music Baru pod taktovkou ChamSys MQ100

Jeden z nejpopulárnějších hudebních klubů dneška, pražský Lucerna Music Bar, stihl během relativně krátké doby provést dvě velmi zásadní změny – výrazný upgrade světelného parku a následnou výměnu svého loga a s ním i celého vizuálního stylu. V obou případech jde o modernizaci, avšak zatímco nové logo odkazuje více na bohatou historii klubu, posila světelného rigu těží výhradně z technologií budoucnosti. I přes tento diametrální rozdíl však mají obě změny jeden společný znak – jedinečnost. A tu si Lucerna Music Bar s sebou nese už od dob Karla Hašlera a Kabaretu Lucerna.

Lucerna Music Bar je jedním z mála hudebních klubů prosazujícím na všechny klíčové posty značkové produkty. Proto zde najdete ozvučovací systém L-Acoustics s digitální mixážní konzolí DiGiCo nebo inteligentní svítidla Martin a Vari*Lite, dlouhá léta sloužící jako jádro původního efektového a scénického osvětlení. S ohledem na stáří současného vybavení a neustále stoupající nároky hostujících kapel a jejich posluchačů přistoupil management klubu na přelomu roku k modernizaci světelného parku a jeho řízení. A šel na to opět v duchu tradice. Po srovnávacích světelných zkouškách doplnil stávající vybavení moderními inteligentními svítidly LED: šesti kusy spotů Martin MAC Quantum Profile, osmi kusy 7-pixelových lineárních svítidel Ayrton MagicBlade R a čtyřmi kusy 7-pixelových otočných hlav MagicRing R1. A právě oba produkty Ayrton se výrazné podílí na výše zmiňované jedinečnosti. Jsou to originální svítidla s nekonečným pohybem Pan a Tilt, navíc velmi rychlým a velmi tichým. Jako světelný zdroj používají sedm nezávisle ovladatelných 15W RGBW LED enginů s vysoce účinnou optikou s projekčním úhlem 4,5° a světelným výstupem přes 2 500 lm.

Potřeba většího počtu DMX kanálů, perspektivní konektivita s media servery a špičkové technologie, znamenající zcela odlišný přístup k programování světelných show s podporou speciálních softwarových nástrojů jako je pixelmaping a počítačové vizualizace, logicky vedly také k výměně původního osvětlovacího pultu Avolites za pult nové, moderní koncepce. A zde opět zvítězila praktická zkušenost z koncertů zahraničních a stále více i tuzemských kapel, které si na svá klubová či festivalová vystoupení vozí extrémně výkonné, přitom cenově velmi dostupné pulty a konzole ChamSys. Typický zástupce této britské značky, MagicQ MQ100 Pro 2014 rozšířený o Execute Wing, našel svůj domov i v kabině osvětlovače Lucerna Music Baru.

Už jen pověstnou třešničkou na dortu byla instalace profesionálního hazeru poslední generace MDG ATMe, stejně jako přestavba tyristorovny za pódiem, kde různé typy různě velkých stmívačů nahradily dva nástěnné rozvaděče / stmívače Philips Strand Wallrack 24×3 kW.

Pár fotografií z koncertů najdete v přiložené fotogalerii nebo na webu Lucerna Music Baru. Bližší informace o instalovaných produktech hledejte na našich webových stránkách http://www.promusic.cz a na webu Lucerna Music Baru.

Související produkty

MagicQ MQ100 Pro 2014 je neobyčejně výkonný ovládací pult kompaktní velikosti. Je ideální volbou pro řízení osvětlení, videa a LED zobrazovačů ve stísněných podmínkách nebo při požadavku snadného transportu.

Velmi rychlé, kompaktní inteligentní beam svítidlo s nekonečnou rotací v obou osách. Základem je sedm samostatně ovládatelných 15 W RGBW LED se 67 mm optikou a 4,5° paprskem.

Unikátní intelignentní hlava nabízející 7 samostatně adresovatelných RGBW LED zdrojů s optikou zaměřenou do úzkého paprsku vytvářející vjem konzistentní světelné stěny.

Definuje nový standard pro stmívače do malých a středně velkých pevných instalací v oblasti zábavy a architektury. Strand Wallrack se dodává ve třech velikostech a díky celé řadě funkcí je vhodný pro jakoukoli aplikaci.